הפרעות במערכת העיכול

הפרעות עיכול: העובדות

הפרעות עיכול עלולות לגרום לתסמינים כגון בחילות, הקאות, פעולות סוגרים מרובו או מצומצמות וכאבי בטן. האוסטאופת או רופא המשפחה יוכל לעיתים קרובות לקבוע את סיבת התסמינים באמצעות בדיקה קלינית פשוטה. אולם במקרים מסוימים יהיה צורך בבדיקות נוספות, כגון אולטראסאונד, בדיקות דם או צילומי רנטגן. בהיעדר פתולוגיה חמורה, כגון סרטן או זיהום, מומלץ בדרך כלל להשתמש בהתערבות אוסטאופתית. 

כאב בטן

איך אוסטאופתיה תעזור?

האוסטואפת המטפל יכול לבחור לעבוד ישירות על  אברי הבטן, כדי להגביר את זרימת הדם, לצמצם  הידבקויות ולשפר את תפקוד העיכול. לחלופין, אפשר לעבוד על מערכת העצבים, דרך עמוד השדרה. מערכת העיכול מקבלת את מרבית האספקה העצבית שלה מחוט השדרה, כאשר כל אבר מקבל מסגמנט שדרתי ספציפי או מקבוצת סגמנטים. דיספונקציה של אבר בדרך כלל מתקשר עם תנועה דיספונציונלית של  החוליה המספקת את האספקה העצבית שלה, ואי לכך על ידי שחרור מגבלות  שדרתיות  מתאימות, תפקוד האבר ישתפר.  

איזה טכניקות ישתמש האוסטאופת?

המטפל עשוי לבחור שימוש במספר טכניקות בעת הטיפול. ייתכן שיומלץ על מניפולציה שדרתית, אך הדבר נחוץ רק לעיתים נדירות, שכן יש חלופות עדינות רבות. ייתכן שימוש בתרפיית קרניוסקרל, כדי להשפיע על מערכת העצבים המרכזית. טיפול ויסרלי, מניפולציה עדינה של האברים, עשויה להיות הטיפול הנבחר. המטפל ייתחשב בגורמים רבים לפני קבלת החלטה לגבי הגישה שתינקט. למרות שמטופלים מקבלים שמות עבור המצב שלהם, כגוון "תסמונת המעי הרגיז", לכל אחד מהם יש גוף ייחודי ואי לכך מצב ייחודי. במילים אחרות, תסמונת המעי הרגיז של האחד שונה לחלוטין מזו של האחר. האוסטאופת מטפל בחולה ולא בתסמונת. הפתיחות וההוליזם האלו משקפים את יופיה של האוסטאופתיה.

 

אולי גם יעניין אותך

הקשר בין פילאטיס ואוסטאופיה

טיפול אוסטאופתיה לכאבי גב

מהי אקופונקטורה אורתופדית ואיך היא יכולה לעזור?

לבירורים וקביעת תור לחץ כאל או התקשר ל-03-6030709.