כאבים בהריון

כאבים הקשורים להריון: מבוא

כאבים ומחושים קלים הם נחלת מרבית ההריונות, אבל לפעמים, בעיקר עם כאבים בגב התחתון, הם עלולים לקטוע את שגרת החיים ולהפריע לשינה. הצעד הראשון בטיפול בכאבי גב בעת הריון הוא להבין את השינויים האנטומיים והפיזיולוגיים המתרחשים בגוף. 

כאב הריון

כאבי גב במשך ההריון קשורים למספר גורמים. יש נשים המתחילות לסבול מכאבי גב בשלבי ההריון הראשונים, אך הסיכון מתגבר עם התפתחות ההריון.

סיבות לכאב או אי נוחות בעת ההריון

רילקסין מוגבר. הורמון הרילקסין מגביר את גמישות הרצועות, דבר המאפשר את התרחבות חגורת האגן עם גידול העובר. לרוע המזל עליה זו בגמישות מחלישה את הרקמות ועלולה לגרום ללחץ על רקמות הגב התחתון. נשים עם שרירי ליבה חלשים עלולות לסבול יותר מכאבי גב בעת ההריון. אי לכך מומלצת התעמלות קבועה, כגון פילאטיס, במקרה של רצון להרות. 

מרכז הכובד ינוע קדימה, דבר שיאלץ את האישה להישען קצת אחורה. תנועה זו מפעילה לחץ על הגב התחתון ועלולה לגרום לדלקת במפרקי שטחה שהנם מפרקים קטנים בין החוליות. אם כאבי הגב הם עקב דלקת במפרקי השטחה, ייתכן שטיפול ידני כגון אוסטאופתיה יוכל לעזור להקל על הכאבים על ידי יישור עמוד השדרה וצמצום המתח המיותר על הגב התחתון (עיין ערך טיפול הוליסטי בשרירים נוקשים).

עליה במשקל. משקל הגוף גדל עם גידולו של העובר במקרה של תוכניות להרות, כאשר האישה כבר סובלת מכאבי גב, מומלץ להיפגש עם האוסטאופת המטפל. אוסטאופתיה תבטיח את מצבו האופטימלי של הגוף, וכי הוא יהיה מסוגל להתמודד טוב יותר עם המשקל הנוסף הקשור להריון. 

יציבה. עקב השינויים אשר תוארו לעיל, יציבת הגוף תשתנה באופן דרסטי. יש לנסות להימנע מעמידה ממושכת מדי, מעמידה כפופה או מכפיפות רבות מדי, בעת ההריון. כמו כן יש להימנע מנעליים עם עקבים גבוהים.

אוסטאופתיה לטיפול בנשים הרות

ניתן להקל באופן מוחלט על כאבים בעת ההריון על ידי רפואה אוסטאופתית. אוסטאופתים מיומנים לאבחן חוליות חלשות, נוקשות או לא ישרות, ולתת את הטיפול המתאים. טיפול אוסטאופתי לנשים הרות הוא מאד עדין ומתקבל היטב. הוא יעיל בהפחתת הכאבים ובטיפול בסטרס הרגשי, והוא יאפשר את התאוששות הגוף מהדרישות הפיזיולוגיות המוגברות הכרוכות בהריון.  

האוסטאופתים מודעים לעובדה שבעת טיפול באישה הרה שני אנשים למעשה מטופלים – והאישה ותינוקה יגיבו היטב לטיפול אוסטאופתי ידני.

 

אולי יעניין אותך גם

אילו אופציות טיפול קיימות במיגרנות

האם כאב הגב שלך נובע מהמפרק הסקרו איליאק?

שיפור הפילאטיס עם אוסטאופתיה

לבירורים וקביטת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.