לחץ וחרדה

בעיות נפשיות: העובדות

ההשפעה שיש לבעיות נפשיות על בריאותנו מתועדת היטב. התברר כי הוא משפיע על המערכת החיסונית, המערכת הקרדיו-וסקולרית, מערכת העיכול, מערכת הרבייה ועל המערכת השרירית שלדית שלנו.

כאב לחץ חרדה

טיפול אוסטאופתיה בבעיות נפשיות

התערבות אוסטאופתית מכוונת לצמצם השפעות שליליות, אלו ולאפשר לגוף לגלות מחדש את בריאותו. במקרה של סבל מלחץ, חרדות, מתח או דיכאן, האוסטאופת המטפל יבצע סדרה של בדיקות גופניות כדי לזהות 'פגיעות מפתח', שהן אזורים של תנועה מוגבלת, קשיון ואספקת דם מופחתת, שעלולות להיגרם כתוצאה מפציעה, ממומי יציבה, ממחלה וגם מבעיות נפשיות. כולנו שונים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית, וככאלו גופו של כל אחד מבטא את הלחץ הנפשי בדרכים שונות. מחקרים הראו כי לחץ נפשי ודיכאון הינם קשורים לתופעות גופניות שונות, כגון חוסר תיאום חולייתי, זרימת דם מוגבלת למערכת העיכול, דפוסי נשימה מוגבלת ויציבה לא נכונה. יש מחקרים שהנן ספציפיים יותר, הטוענים כי איברים מסוימים גון כיס המרה והכבד הם אלו 'האחראיים' לבעיות נפשיות (עיין ערך טיפול אוסטאופתיה בהפרעות עיכול).

האוסטאופת מנסה לאתר במדויק את הדיספונקציה ברקמות, באברים ובחוליות, שעלולה להיגרם עקב מצבו הפסיכולוגי של המטופל או לתרום לכך. תוכנית טיפול נאותה תוכן אז. אין זה נדיר שמטופל יחוש בשחרור רגשי, כגון בכי או צחוק, בעת הטיפולים האוסטאופתיים. מטרתו של טיפול אוסטאותי במטופלים הסובלים מבעיות נפשיות הינה להשפיע על מצבו הרגשי של המטופל דרך גופו. 

 

אולי יעניין אותך גם

הקשר בין יוגה ואוסטאופתיה

טיפול אוסטאופתיה לדלקות

האם רפואת ספורט תוכל לעזור לך?

לבירורים וקביעת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.