פריצת דיסק

פריצת/בלט דיסק: העובדות

הדיסקים בגב התחתון הנם בסיכון גבוה לבלט או פריצה. פריצות דיסק לעיתים קרובות לוחצות על עצבי חוט השדרה וגורמים להקרנת כאב לרגל אחת או לשתיהן. פריצת דיסק היא החמרה נוספות של חולשות שהיו קיימות קודם לכן בשכבה החיצונית של הדיסק. מרבית בעיות הדיסק המינוריות מחלימות תוך 4-6 שבועות, לעיתים קרובות בעזרת אוסטאופתיה, כירופרקטיקה, פיזיותרפיה, תרופות נגד דלקות ומנוחה. אולם, במקרה ואין שיפור משמעותי, ייתכן ויהיה צורך בהתערבות ניתוחית. מומלץ לקבל טיפול ידני מוקדם ככל שאפשר כדי להפחית את הצורך בניתוח. אוסטאופתים מטפלים בחולים הן בשלב האקוטי והן בשלב הכרוני של פתולוגיית הדיסק.

כאב דיסק

טיפול לפריצת/בלט דיסק

המטרה הראשונית במצבי דיסק אקוטיים היא הפחתת הכאב, התכווצויות השרירים והדלקת, כמו גם לעזור לגוף להתחיל להפעיל את תהליך הריפוי שלו. האוסטאופת יעשה זאת באמצעות תנועות עדינות באזור הנגוע, תרפיית קרניוסקרל ואיזון כללי של מערכת שרירי השלד. הטיפול הוא ללא כאב ומרגיע, ואמור לסלק את חדות הכאב.

במקרים כרוניים המטפל עשוי לבחור לעבוד ברמה העמוקה יותר במטרה לשנות את דרך תפקודו של הגוף. אין באוסטאופתיה גישה של 'טיפול אחד המתאים לכל'- הטיפול תמיד מכוון לפרט, ולכן תתבצע בדיקה גופנית מקיפה ויכינו תוכנית טיפול תוך התחשבות במומים הביומכאניים האינדיבידואליים של המטופל. אזורים רווחים של תפקוד לקוי בקרב חולים עם בעיות דיסקים כוללים את מפרק עצי-כסלי, מפרקים בין חולייתיים שונים, קשת הצלעות והסרעפת. אזורים בעייתיים אחרים המרוחקים יותר מהגב התחתון, אך משפיעים באופן משמעותי על תפקודו, הם חוליות הצוואר העליונות (עיין ערך טיפול אוסטאפתי בכאבי צוואר), וזאת עקב השפעת נשיאת הראש על הגב התחתון, והמפרקים הקטנים בכפות הרגליים, עקב השפעתם על היציבה הכללית.

גישה אוסטאופתית

באוסטאופתיה רואים את הגוף כיחידה אחת. במילים אחרות, תפקוד לקוי במפרק, בשריר או בכל רקמה אחרת עלול להשפיע באופן שלילי על כל חלק בגוף, ואין זה משנה מה מרחקו מהמקור.

 

אולי יעניין אותך גם

טיפול בכאבי גב

אוסטאפתיה ויוגה

פתרונות לכאבים במפרק הסקרו-איליאק

לבירורים וקביעת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.