מדיטציה

מהי מדיטציה?

מדיטציה היא שיטה בה ניתן להשתמש לאימון המחשבה, לצמצום לחץ, להשגת צמיחה רוחנית, להגברת צ'י או פראנה (אנרגיה) או כמטרה בפני עצמה. ניתן להשתמש בה גם לפיתוח תכונות מסוימות כגון חמלה, אהבה או סלחנות. יש סגנונות מדיטציה רבים ודעות רבות בקשר לדרך בה יש (או אין) לבצע אותה. מרבית אסכולות המדיטציה מדגישות את חשיבות השמירה על עמוד שדרה זקוף ונשימה רגועה, אך דרישות מוקדמות ופשוטות אלו הן לעיתים קרובות הסיבה לחוסר נוחות ולכאבים. במקרה של כאבי גב או צוואר, כאבי ראש, כאב ברכיים, נשימה בלתי תקינה או חרדה בעת המדיטציה, מאמר זה עשוי לסייע להתגבר על כך, ולרומם את המדיטציה לרמות גבוהות יותר.

טיפים להפחתת כאב בעת מדיטציה

מדוע יש תחושה טובה כל היום, אך תוך דקות של ישיבה למדיטציה יש תחושת כאב וחוסר נוחות ברגליים, בגב, בראש ובחלקי גוף אחרים? במערב, לא רגילים לישיבה בגב זקוף, ואין זה משנה כמה יתרגלו זאת.לעיתים קרוובות בלתי אפשרי לשמור על יציבה זקופה לאורך זמן. לעצוב מחדש של המערכת העצבית שלדית יש לפתח מודעות גופנית, כדי שניתן יהיה לחוש את המתח כאשר הוא מתעורר ולהתמקד בכך שלא לתת לו להתפתח. דבר זה ימנע את התעצמותו ויאפשר לו להיעלם. ניתן להשיג מודעות גופנית מוגברת על ידי תרגול של יוגה, פילאטיס, טאי צ'י או שיטות דומות אחרות.

במקרה בו האדם כבר השתתף בתרגול גופני שכזה, אך עדיין חש אי נוחות בעת המדיטציה, הוא עשוי להפיק תועלת מאוסטאופתיה. על ידי ביצוע סדרה של בדיקות גופניות האוסטאופת המטפל יאבחן בעיות או א-סמטריות גופניות אשר ייתכן ונבעו מתאונות או ניתוחים בעבר, מיציבה בלתי נכונה, מלחץ נפשי, מהזדקנות, מגנטיקה או מסביבת עבודה בלתי בריאה. הוא ישתמש אז בסדרה של טכניקות המיועדות להתמודד עם חוסר האיזונים הללו. חוסר איזונים פיזיים לעיתים קרובות מתבטאים בצורה של בעיות בחוליות, מתח שרירי, בעיות מעיים (עיין ערך טיפול ויסרלי) או מגבלות בתנועת העצמות הגולגלתיות (עיין ערך תרפיית קרניוסקרל).

הרפואה האוסטאופתית מעודדת השתתפות פעילה בפעילויות הקשורות לבריאות. אך היא מבינה כי על ידי מתן הזדמנות קצרה להישאר פסיבי, האוסטאופת עשוי לעודד שינויים פיזיים שלעולם לא היו יכולים להתרחש במצב אחר ניתן אפילו לאמר שטיפול ידני הנו מרכיב חיוני בהשגת בריאות מוחלטת.

 

אולי יעניין אותך גם

טיפול אוסטאופתיה בפריצת דיסק

מהי אקופונרטורה אורתופדית ולמה היא עוזרת?

טיפול אוסטאופתיה בצליפת שוט

לבירורים וקביעת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.