מיגרנות

מה גורם למיגרנות

סבורים שכאבי ראש של מגרנות נגרמים עקב הפרעה בזרימת הדם הגולגולתי. כלי דם מתכווצים, ופתאום מתרחבים. סבורים כי שלב ההתרחבות הוא הגורם לכאב האופייני המתקשר עם מגרנות. במקרה בו המטופל סובל ממיגרנות, האוסטאופת המטפל יתמקד בדרך כלל בארבעה תחומים.

טיפול אוסטאופתי במיגרנות

1) עמוד השדרה, כולל הגב התחתון, אמצע הגב והצוואר ייבדקו. תנועה מוגבלת בכל חוליה עלולה להיות בעלת השלכות על כל חלק של הגוף, בעיקר הראש, מכיוון שהוא יושב על עמוד השדרה.  

2) נוזל גולגולתי ייצור וזרימת הנוזל הגולגולתי, השוטף ומזין את המוח וחוט השדרה, לעיתים קרובות יופרעו אצל הסובלים ממיגרנות. חסימות אלו הן בדרך כלל  עקב תנועה מוגבלת של העצמות הגולגולתיות.

3) קשת הצלעות והסרעפת הן לעיתים קרובות אזורי התמקדות חשובים בהתערבות אוסטאופתית אצל סובלים ממיגרנות, מכיוון שנשימה תקינה משפיעה על ביומכאניקה קרניוסקראלית ומושפעת ממנה. במילים אחרות, במקרה בו התמונה מוגבלת, עצמות גולגולתיות, ממברנות, שרירים וכלי דם יושפעו באופן שלילי.

4) האגן, הכולל את עצם הצולב ושתי עצמות ירכיים, מהווה את בסיס עמוד השדרה. אסימטריה באגן, שעלולה להיגרם עקב מגבלות בפרק העצי-כסלי, הבדלים באורך הרגליים, אנומליות בכף הרגל וכדומה, עלולים להפר את איזון עמוד השדרה כולו, ובכך להשפיע על הביומכניקה הצווארית והגולגולתית ולהפריע לזרימת הדם הגולגולתי.  

לטיפול במטופל הסובל ממיגרנות, הרפואה האוסטאופתית שואפת לאזן מחדש את הגוף כולו, תוך טיפול בגורם לבעיה ולא רק בתסמינים. המטרה כאן היא לשחרר את המטופל מתלות בתרופות משככות כאבים.  

 

אולי יעניין אותך גם

טיפול אוסטאופתיה לכאבי ראש

מהי תרפיית קרניוסקרל ואיך היא עוזרת?

שיפור הפילאטיס עם אוסטאופתיה

לבירורים וקביעת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.