סכיאטיקה

מהי סכיאטיקה?

הסקיאטיקה הוא מונח בו משתמשים לתאר דלקת או לחץ על העצב הסכיאטי, שהוא העצב הארוך ביותר בגוף. סעיפיו מגיעים עד הבהונות, ולכן כאשר הוא נפגע ניתן לחוש כאב, תחושת קהות, צריבה ונימול בכל מקום מהעכוז ועד לקצות הבהונות. אין לבלבל בין סכיאטיקה לבין רגישות בשורש העצב, שעלולה להדגים תסמינים זהים, אך נובעת מלחץ על שורש העצב ביציאתו מעמוד השדרה. העצב הסכיאטי מתחיל בעכוז. הרקמה המפעילה במרבית המקרים לחץ על העצב הסיכאטי היא השריר האגסי העצב עובר מתחת לשריר או ממש חודר אותו. השריר האגסי הוא שריר עמוק של העכוז והוא מעורב בתנועות הירך וביציבות. כאשר הוא 'מתכווץ' הוא עלול לגרות את העצב הסכיאטי, מצב שנקרא לעיתים קרובות בשם 'תסמונת השריר האגסי ' (תסמונת פיריפורמיס). יש שלוש סיבות רווחות להתכווצות השריר האגסי. 

גורמות לתסמונת פיריפורמיס

1) תנועה מוגבלת של חולית הגב התחתון

2) תנועה מוגבלת של מפרק העצה והכסל

3) ביומכאניקה בלתי נכונה של הירך, הרגל וכף הרגל

לכולנו יש  פרקים וחוליות עם מוגבלות, וגופנו מפצה כראוי במרבית המקרים. אולם, מדי פעם המגבלות מחריפות, ויכולת הגוף להתמודד עמן נפגעת. דבר זה גורם למה שנקרא על ידי האוסטאופת בשם 'התמוטטות הפיצוי'. יש שני גורמים אליהם יתייחס האוסטאופת המטפל במקרה בו המטופל סובל מתסמונת פיריפורמיס.

טיפול אוסטופתיה לתסמונת פיריפורמיס

ראשית, הוא ישחרר את השריר על ידי שימוש במתיחות, במניפולציה עדינה של הרקמות, ובטיפו בנקודות הטריגר וכדומה. שנית, וחשוב יותר, האוסטאופת יטפל בבעיות הביומכאניות המתוארות לעיל, הקשורות לעמוד השדרה, למפרק הכסל והעצה ולגפיים התחתונות, כדי למנוע הישנות הבעיה.

 

אולי יעניין אותך גם

מהי תרפיית ויסרלי ואיך היא עוזרת לכאבי בטן?

טיפול אוסטאופתיה בכאבי שרירים

טיפולים קונבנציונליים והוליסטיים בכאבים במפרק הסקרו-איליאק

לבירורים וקביעת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.