שאלות נפוצות

כמה זמן ייקח לי להרגיש יותר טוב?

ייתכן שדי יהיה בטיפול אחד עד שלושה לטיפול בבעיות פשוטות שהתעוררו לאחרונה. לבעיות חמורות יותר, יתכן שיהיה צורך בסדרת טיפולים ארוכה יותר, אבל אפילו אז השפעה חיובית תורגש כבר אחרי שלושה עד ארבעה טיפולים. במקרה ולא יורגש שום שיפור, המטפל ינחה אותך למסלול נכון של טיפול, בין אם טיפול אלטרנטיבי, תרגילי שיקום, זריקה, ניתוח או אפילו צורה אחרת של  טיפול ידני. 

האם טיפול אוסטאופתי מכאיב?

נוחות המטופל הנה מרכיב חיוני של האוסטאופתיה כאבים, למעט היותם סימן טבעי לנזק ברקמות, גורמים למתח בשרירים, לנשימה מוגבלת, לקצב לב מוגבר ולעליה בלחץ הדם. באוסטאופתיה, תופעות אלו אינן רצויות ואף מזיקות. טיפול אוסטאופתי כרוך בהפעלת תנועות עדינות המתאימות לפרט המטופל.  

איך אדע איזה סגנון טיפול יהיה לי לעזר הרב ביותר?

בין אם אתה שוקל טיפול אלטרנטיבי, טיפול תרופתי, ניתוח או כל סוג טיפול אחר, לעיתים קרובות בלתי אפשרי לדעת בוודאות ומראש מה יעזור. אולם, מטפל מנוסה יוכל לייעץ לך ביחס למהלך הטיפול המתאים ביותר. בדרך כלל, מומלץ להשתמש בשיטות פחות פולשניות בהתחלה. במקרה וטכניקות אלו לא יצליחו להניב תוצאות חיוביות, ייתכן שיהיה מקום לשקול טיפולים אגרסיביים יותר כגון זריקות וניתוח.  

האם האוסטאופתיה מסוכנת?

כל טיפול שיכול לגרום להשפעה חיובית עלול גם לגרום לנזק במקרה של טיפול לא נכון. דבר זה כולל  שימוש תרופתי, תרופות צמחיות, טיפול ידני, ניתוח ורפואה הוליסטית. אוסטאופתיה ידועה בעדינותה, ביעילותה ובבטיחותה, ואוסטאופתים הנם מיומנים להשתמש בכוח מינימאלי בעת טיפול באזורים רגישים , כגון צוואר וגב תחתון. באופן טבעי, במקרה של כאב או אי נוחות בעת הטיפול, יש ליידע את המטפל.

מה ההבדל בין אוסטאופתיה וכירופרקטיקה?

דר' אנדרו טיילור סטיל התחיל את האוסטאופתיה במאה ה-19 בארה"ב. אחד מתלמידיו, דר' דוד פאלמר, פיתח את הכירופרקטיקה עם אותם היעדים כמו אלו של אוסטאופתיה-איזון פיזי, תנועתיות מפרקים וזרימת דם אופטימאלית- אבל עם גישה שונה להשגתם. בדרך כלל, אוסטואפתיה מתבצעת באופן עדין יותר מאשר כירופרקטיקה. למרות שבשנים האחרונות כירופרקטים רבים אמצו את השימוש בטכניקות אוסטאופתיות, עקב בטיחותן המוגברת תופעות הלוואי פחותות ונוחות מטופל רבה. באוסטאופתיה 'מעודדים' את המפרקים והחוליות לחזור למקומם, במקום לאלץ אותם לעשות כן.

 

אולי יעניין אותך לקרוא

טיפול אוסטופתיה בכאבי גב

מהי אקופונקטורה אורתופדי ואיך היא מקלה על כאבים?

אוסטאופתיה לישור הפילאטיס

לבירורים וקביעת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.