תרפיית קרניוסקרל

מהי תרפיית קרניוסקרל?

תרפיית קרניוסקרל הוא תחום של האוסטאופתיה אשר פותח על ידי דר' וויליאם גרנר סתרלאנד בשנות 1930. תחום זה ידוע בגישתו העדינה וזוהי לעיתים קרובות הטכניקה הנבחרת בעת טיפול בפציעות חמורות, במטופלים רגישים, בקשישים ובילדים קטנים.

קרניוסקרל

מהי ההתמקדות העיקרית של תרפיית קרניוסקרל?

  • 1. סיוע , ייצור ומחזור נוזל המוח והשדרה (CSF)
  • 2. שיפור ניעות העצמות הגולגלתיות
  • 3. שחרור רקמת חיבור של המוח וחוט השדרה
  • 4. קואורדינציה של תנועות הגולגולת עם עצם העצה והגב התחתון

1. סייוע בייצור נוזל המוח והשדרה. יש מספר מקצבים הבאים לידי ביטוי דרך הגוף, ובעיקר הראש ועמוד השדרה. הם נוצרים על ידי שילוב של תופעה פיזית, כולל הזעה, קצב לב וייצור של נוזל מוח ושדרה (CSF) הזורם דרך המוח וחוט השדרה, ומזין ומגן עליהם. על ידי איזון מקצבים אלו וויסות ייצור והפצת ה-CSF, האוסטאופתיה משפרת את הבריאות בליבת המערכת, מקלה על תסמיני מחלות כרוניות ומונעת התפתחות של בעיות בריאותיות שונות.

2. שיפור ניעות העצמות הגולגלתיות. הגולגולת מורכבת ממספר עצמות המחליקות האחת לאורך השניה, מעודדות את זרימת הדם, ומשפרות את תפקוד מערכת העצבים המרכזית. טראומת צוואר, כאבי ראש, תאונות ומצוקה נפשית עלולים כולם להשפיע על ניעות עצמות הגולגולת. האוסטאופת המטפל יבצע תנועות מאד עדינות על הראש, הפנים, הלסת והצוואר העליון כדי להעריך את המגבלות ולתקן בעיות כלשהן. תנועה גולגלתית חופשית ולא מוגבלת היא מרכיב חיוני בבריאות הפיזית והנפשית.

3. שחרור רקמת חיבור של המוח וחוט השדרה. המוח וחוט השדרה מוקפים בשלוש שכבות של קרומי מוח, שהנן ממברנות התומכות במערכת העצבים המרכזית. טיפול גולגלתי צולב מכוון לשחרור מגבלות כלשהן שהתפתחו, דבר המגביר את היכולת להגן על המוח ולצמצם את הסכנה למצבי ניוון עצבי.

4. קואורדינציה של תנועות הגולגולת. עם עצם העצה והגב התחתון יש חלקי גוף רבים המחברים את בסיס הגולגולת עם עצם העצה, כולל רצועות, שרירים וקרומי מוח. האוסטאופתים מתמחים בהערכה ובטיפול במנגנונים שדרתיים בלתי תקינים שייתכן שהתפתחו כתוצאה מרקמות גולגלתיות צולבות לחוצות. יתרונות האוסטאופתיה הן לעיתים עקב מנגנון בסיסי זה, שרבים מהמטפלים הפיזיים האחרים אינם מודעים להם.

במה תרפיית קרניוסקרל מטפל?

 

אולי יעניין אותך גם

טיפול אוסטאופתיה בכאבי גב תחתון

הקשר בין יוגה ואוסטאופתיה

טיפולים קונבנציונליים והוליסטיים במיגרנות

לבירורים וקביעת תור לחץ כאן או התקשר ל-03-6030709.